Влошки од мемори пена – Memory insoles

-67%

Влошки од мемори пена – Memory insoles

599.00 ден 199.00 ден

Шифра: 11-008314 Категорија:

Опис

Ставете крај на уморните стапала. Memory влошките се изработени од мемори пена и идеално се прилагодуваат на секаков вид на обувки и одговараат на секаков вид на стапала. Наменете се за жени и мажи, односно за сите кои страдаат од уморни стапала. Исто така обезбедуваат удобност во секојдневното движење. Пружат угодност додека пешачете. Покрај удобноста, Memory влошките Ви нудат и голема стабилност на стапалото и зглобот, како и превенција од лизгање на ногата во чевелот, го ублажуваат и притисокот од штиклата кај дамите и неудобниот ѓон на чевелот.

– Влошки од мемори пена
– Калап кој одговара на секој број
– Удобност
– Погоден за класични и спортски обувки
– На Вашата нога и овозможува да дише
– Ја намалува болката во нозете
– Го намалува заморот

    • Доставата во Струмица се извршува во рок од 1 час, а низ Македонија во рок од 2 до 5 работни дена.
    • Струмица: Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари, за нарачки под 1000 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 50 денари.
    • Цела Македонија: Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари, за нарачки под 1500 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 130 денари.
    • Струмица: Доставата се врши од 09 до 17ч.
    • Цела Македонија: Доставата се врши од 09 до 16ч.