Детски мотор на акумулатор – Yamaha R1 (red)

-25%

Детски мотор на акумулатор – Yamaha R1 (red)

7,999.00 ден 5,990.00 ден

Шифра: 11-008282 Категорија:

Опис

Ви го претставуваме новиот  Yamaha R1 Ride on – безбеден и лесен мотор за управување од вашите најмили. Моторот може да се движи по секакви површини. Моторот е изработен од квлитетна и нетоксична пластика со тоа давајќи му удобност и комфорт на Вашето дете. Конструкцијата на моторот е изработена од најквалитетни материјали и затоа моторот има издржлиост до 40 килограми. Моторот е наменет за деца од 2 до 7 годишна возраст.

Карактеристики:

Моторот не само што е забавен туку овозможува и максимална безбедност на Вашите деца. Моторот  се вбројува во детските играчки и како таков поседува сертификат EN71. EN71 е сертификат кој ги дефинира и ги обезбедува сите Европски стандарди за квалитет и безбедност.

Мулти- функции

 1. Со притискање на само едно копче Вашето дете ќе ја пушти неговата омилена музика.
 2. Фарови кои го прават моторот реалистичен
 3. Опремен со позиции за напред и назад
 4. Функција за безбедно возење

Моторот Yamaha R1 Rideon  доаѓа со унапредена батерија која може да се полни безброј пати. Едно плнење на батеријата обезбедува до 4 часа возење на моторот.

 

Спецификации:

 • Возраст – од 2 до 8 години
 • Направено од висококвалитетна нетоксична пластика со сертификат
 • Акумулатор – 6 v7AH
 • Брзина – 3 до 5 км на час
 • Времетраењето на батеријата е до 4 часа зависно од површината по која се вози моторот.
 • Полнач – 6V700mA
 • Време потребно да се наполни батеријата е од  8 до 10 часа

Технички спецификации

 • Димензија на моторот – 117 x 51 x 65,6 см
 • Капацитет за носење до 40 кг

Тежина на производот – 12,5 кг

 

 

  • Доставата во Струмица се извршува во рок од 1 час, а низ Македонија во рок од 2 до 5 работни дена.
  • Струмица: Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари, за нарачки под 1000 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 50 денари.
  • Цела Македонија: Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари, за нарачки под 1500 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 130 денари.
  • Струмица: Доставата се врши од 09 до 17ч.
  • Цела Македонија: Доставата се врши од 09 до 16ч.