Исчезнатата – Тес Геритсен

Исчезнатата – Тес Геритсен

390.00 ден

Автор: Тес Геритсен
Издавач: Матица Македонска
Јазик: Македонски
Година: 2020
Оригинален наслов: Vаmish
Бр. на страни: 363
Димензии: 21 см
Корица: мека
Шифра: 4-008417 Категории: ,

Опис

Една мртва, безимена жена донесена е во мртовечницата на докторката Мора Ајлс.Тоа е само уште едно тело се* до моментот кога докторката забележува дека трупот ги отвора очите. Жената воскреснува, сета исплашена и збунета и итно е префрленаво болница. Но,таа таму го убива работникот од обезбедувањето и зема заложници, од кои една е бремена, детективката Џејн Рицоли, која само што не се породила. Додека напнатите часови изминуваат, доктор Мора заедно со сопругот на Џејн, агентот на ФБИ, Габриел Дин, се обидува да го открие идентитетот на убиецот. Овој случај е многу посложен од обичното заложништво, а Џејн е единствената која ги држи клучевите на мистеријата и е заробена со вооружена лудачка.

 

 

    • Доставата во Струмица се извршува во рок од 1 час, а низ Македонија во рок од 2 до 5 работни дена.
    • Струмица: Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари, за нарачки под 1000 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 50 денари.
    • Цела Македонија: Бесплатна достава за нарачки над 2500 денари, за нарачки под 2500 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 150 денари.
    • Струмица: Доставата се врши од 09 до 19ч.
    • Цела Македонија: Доставата се врши од 09 до 16ч.