Преносна електрична греалка за восок Pro-Wax 100

-38%

Преносна електрична греалка за восок Pro-Wax 100

799.00 ден 499.00 ден

Шифра: 11-008503 Категорија:

Опис

Уживајте во совршено мазна кожа како од салон, отсега во удобноста на вашиот дом! Pro-Wax 100 преносната електрична топилка за восок за отстранување на влакна ви овозможува да дојдете до совршено мека, мазна, кожа без влакна без да посетувате скапи салони за убавина. Сè што треба да направите е да ставите тврд восок во топилката, да загреете околу 15 минути за да го стопите и да го распространите восокот на која било област од телото каде што сакате да ги отстраните влакната. Совршен е и за професионална и за лична употреба!

Овој компактен и пренослив затоплувач на восок нуди професионални третмани со восок. Може да се користи во вашиот дом или додека патувате. Има издржлива композитна конструкција и моќност на греење од 80 вати.

Температурата може да се прилагоди од 0 до 55 степени.
Моќност: 80W

Големина: 18 x 15cm

Напон: 220V-240V

 

 

    • Доставата во Струмица се извршува во рок од 1 час, а низ Македонија во рок од 2 до 5 работни дена.
    • Струмица: Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари, за нарачки под 1000 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 50 денари.
    • Цела Македонија: Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари, за нарачки под 1500 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 130 денари.
    • Струмица: Доставата се врши од 09 до 17ч.
    • Цела Македонија: Доставата се врши од 09 до 16ч.