Совршени остатоци – Хелен Филдс

Совршени остатоци – Хелен Филдс

440.00 ден

Шифра: 4-008454 Категорија:

Опис

На оддалечена планина гори телото на Елејн. Преостанува само да се идентификува почитуваната адвокатка – преку остатоци од заби, и еден фрагмент од нејзината облека.

Во скриена задна соба, на една куќа во Еднибург, вистинската Елејн вреска во темнината, плашејќи се од нешто, кое е многу повеќе од физичка болка.

Инспектор Лук Каланах, зад себе остави ветувачка кариера во Интерпол – желен да се докаже на новиот тим во локалното подрачје. И кога едвај стапна во новата канцеларија, случајот за исчезнатата жена прерасна во истрага за убиство, во кој, убиецот ги сокрива трагите со внимателна прецизност.

После извесно време, киднапирана е уште една успешна жена, која умот го цени повеќе од телото. Каланах е во трка со времето, или пак тој така мисли?

 

 

    • Доставата во Струмица се извршува во рок од 1 час, а низ Македонија во рок од 2 до 5 работни дена.
    • Струмица: Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари, за нарачки под 1000 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 50 денари.
    • Цела Македонија: Бесплатна достава за нарачки над 2500 денари, за нарачки под 2500 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 150 денари.
    • Струмица: Доставата се врши од 09 до 19ч.
    • Цела Македонија: Доставата се врши од 09 до 16ч.