Чоколадна фонтана на 3 нивоа

Опис

Чоколадо на три нивоа – Фантастична фонтана за чоколадо која е совршена за домашна употреба и за споделување со пријателите и семејството.

Уникатна функција – Има опции со посебни контроли за топлина – одржувајте го топлото чоколадо кога фонтаната не се користи, идеална за потопување овошје и други задоволства.

Флексибилна – Од врвот, масовите чоколадо паѓаат на три нивоа и повторно во грејачот. Чоколадото може да се помеша и со ликер или жесток пијалок, во зависност од Вашиот избор. Ваше е да експериментирате со правење различни комбинации на вкусови за исклучително уживање!

Лесна употреба – Лесна е за поставување, што ви дава повеќе време за забава на гостите и она што го потопувате во стопената кафеава (или бела) конфекција е целосно ваш избор, сè е за забава. Најдобро од сè, лесно е да се собере и расклопи, па затоа, по забавите, нема хаос за вас!

Големина – 15 x 15 x 22cm,
Материјал: PP / ABS / не’рѓосувачки челик.
Спецификација на апаратот: 65 вати / 230 волти / 50Hz.
Може да собере чоколада од 200 ml.
Должина на кабел: 90см.

    • Доставата во Струмица се извршува во рок од 1 час, а низ Македонија во рок од 2 до 5 работни дена.
    • Струмица: Бесплатна достава за нарачки над 1000 денари, за нарачки под 1000 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 50 денари.
    • Цела Македонија: Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари, за нарачки под 1500 денари се наплаќа фиксен надоместок за достава во износ од 130 денари.
    • Струмица: Доставата се врши од 09 до 17ч.
    • Цела Македонија: Доставата се врши од 09 до 16ч.